Testament Jacksona złożony w sądzie w Los Angeles

Michael Jackson napisał testament 7 lat temu. Piosenkarz przekazał wszystkie swoje nieruchomości w zarząd rodzinnego funduszu powierniczego. Matkę uczynił beneficjentką tego funduszu i opiekunem trójki swoich dzieci.

W razie gdyby 79-letnia matka nie była zdolna do podejmowania decyzji, zgodnie z wolą gwiazdora, będzie to mogła robić piosenkarka Diana Ross.

Testament jest datowany na 7 lipca 2002 r. i majątek Jacksona jest w nim oszacowany na więcej niż 500 mln dolarów. Wszystkie nieruchomości piosenkarz przekazuje w zarząd rodzinnego funduszu powierniczego. Jego była żona, Debbie Rowe jest pominięta w dokumencie.

Według testamentu majątek Jacksona, składa się prawie w całości z dóbr trwałych, praw do utworów, którymi obecnie zarządza firma Sony ATV oraz różnych udziałów.

Dokument również wymienia prawników Jacksona, Johna Branca i Johna McClaina i określa ich pełnomocnikami, przyjaciółmi rodziny oraz współwykonawcami testamentu.

Michael Jackson zmarł w miniony czwartek w wieku 50 lat. Zostawił trójkę dzieci. Wszystkie są wymienione w testamencie.

Według prawników Jacksona najważniejszą częścią dokumentu jest ustanowienie matki piosenkarza Katherine Jackson, opiekunką dzieci. Matka piosenkarza została już w poniedziałek ustanowiona tymczasową opiekunką dzieci przez sąd.