Ciało Jacksona zostanie pokazane publicznie

Ciało zmarłego Michaela Jacksona zostanie przewiezione w czwartek do jego posiadłości Neverland w Kalifornii. Media informują, że pod koniec tygodnia ciało piosenkarza zostanie pokazane publicznie.

Telewizja CNN na swojej stronie internetowej informuje, że ciało zostanie pokazane w piątek, serwis TMZ.com natomiast twierdzi, że może to być w piątek lub w sobotę.

Według CNN na niedzielę zaplanowano prywatną uroczystość wspomnieniową. Na razie nie wiadomo, gdzie i kiedy piosenkarz zostanie pochowany.

Nikt z rodziny Jacksona do tej pory nie potwierdził tej informacji.

Posiadłość Neverland - która nazywa się tak jak bajkowa wyspa Piotrusia Pana - była miejscem, dokąd Jackson uciekał przed światem. Leży na ponad 1000 ha i jest hołdem króla popu dla lat dzieciństwa. Jest tam park, rozrywki, prywatne zoo i rzeźby bawiących się dzieci.

W poniedziałek sąd zdecydował, że czasowa kontrola nad posiadłością przejdzie w ręce 79-letniej matki Jacksona, Katherine. Pod jej opiekę sąd także przekazał tymczasowo trójkę dzieci Jacksona.

Neverland ma także swoją ciemną stronę. W 2005 r. Jackson został oskarżony o molestowanie chłopców w tej właśnie posiadłości. Został jednak oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Od tego czasu nie mieszkał w posiadłości.

Natomiast PETA zarzucała Jacksonowi, że w Neverland źle obchodzono się ze zwierzętami. Władze wszczęły nawet w tej sprawie śledztwo, ale nie znaleziono dowodów znęcania się lub zaniedbań.

W ostatnich latach, kiedy Jackson podupadał finansowo, pozbył się prawie wszystkich zwierząt.