Znaleziono testament Jacksona. Nie uwzględnił ojca

Znaleziono testament Michaela Jacksona, sporządzony w 2002 roku. Majątek podzielił między matkę, trójkę swych niepełnoletnich dzieci i jedną lub dwie organizacje charytatywne - podaje "The Wall Street Journal".

Testament z 2002 roku jest najpewniej ostatnim sporządzonym przez Jacksona i to na jego podstawie zostanie podzielony majątek - twierdzą osoby z otoczenia gwiazdora. Do czwartku prawnik piosenkarza przekaże dokument sądowi w Los Angeles.

W testamencie tym Jackson nie uwzględnił swego ojca. W wywiadach niejednokrotnie powtarzał, że ma do niego żal o to, że zmuszał go do robienia kariery i odebrał dzieciństwo.

Rodzina jeszcze nie widziała dokumentu. - Żaden testament nie został nam przekazany. Skomentujemy go, gdy go obejrzymy - powiedział prawnik Jacksonów L. Londell McMillan. Wcześniej rodzice i rodzeństwo Michaela Jacksona twierdzili, że najpewniej nie pozostawił on żadnego ważnego testamentu.

Wczoraj McMillan zapowiedział też, że Katherine Jackson będzie ubiegać się o prawo opieki nad wnukami. To samo zapowiada była żona Jacksona i matka dwójki starszych dzieci (12-letniego chłopca i 11-letniej dziewczynki), Debbie Rowe. Osoba, która zostanie prawnym opiekunem dzieci, będzie też zarządzać ich częścią spadku po Jacksonie.

Po nagłej śmierci Jacksona media podają coraz to nowsze spekulacje na jego temat. Wczoraj w "The Sun" podał też szokujące szczegóły wyników autopsji. Gwiazdor miał być wycieńczony, a w jego żołądku lekarze mieli znaleźć tylko środki przeciwbólowe. Dziś inne media temu zaprzeczają, już wczoraj pojawiały się też przecieki, że ciało piosenkarza było w dobrym stanie.

Najpopularniejsze na Deser.pl: Niezwykłe zdjęcie: myśliwiec przekracza barierę dźwięku