Co stanie się z dziećmi Michaela Jacksona?

Sekcja zwłok Michaela Jacksona wykazała, że nie doznał on żadnych obrażeń fizycznych. Przyczynę śmierci słynnego piosenkarza pomogą ustalić testy toksykologiczne, które potrwają od 4 do 6 tygodni. Nie wiadomo również, co stanie się z trójką dzieci piosenkarza.

Dwaj synowie i córka Michaela Jacksona byli obecni w szpitalu, do którego został zabrany piosenkarz. Tam właśnie zostali poinformowani o śmierci ojca. Według managera Jacksona, obecnie opiekuje się nimi babcia Katharine Jackson. Może się okazać, że o ich dalszym losie, tak jak o kwestiach związanych z majątkiem Michaela Jacksona będzie musiał zdecydować sąd.

Matką 12-letniego Michaela Josepha oraz 11-letniej Paris jest była pielęgniarka Michaela Jacksona Debbie Rowe. W umowie cywilnej ze słynnym piosenkarzem Rowe zrzekła się prawa do opieki nad dziećmi w zamian za wysokie odszkodowanie. Jednak nawet jeśli Michael Jackson wyraził w testamencie swoje pragnienie co do ich przyszłości, Rowe może dowodzić, że oddanie jej dzieci leży w ich najlepszym interesie.

Tożsamość matki trzeciego dziecka Jacksona 7- letniego Prince'a Michaela II nigdy nie została ujawniona, a treść zawartej z nią umowy jest nieznana. Autorka biografii słynnego piosenkarza Stacy Brown powiedziała dziennikowi New York Times, że Michael Jackson życzył sobie, aby w razie jego śmierci bardziej formalną opiekę nad dziećmi przejęła ich wieloletnia niania Grace Rwaramba.