Michael Jackson nie żyje, świat żegna króla pop

Michael Jackson zmarł wczoraj o godz. 23.26 polskiego czasu. Rodzina ujawniła, że reanimacja piosenkarza trwała godzinę. Śmierć króla popu zaskoczyła cały świat. Jackson miał 50 lat.

Michael Jackson nie żyje . Forum: Wasze reakcje | Raport specjalny: najnowsze informacje | Daily Motion: teledyski | Twitter: wpisy fanów | Galeria: zdjęcia Michaela Jacksona | Infomuzyka: reakcje świata muzyki

14.14 - Kilka godzin po śmierci Michaela jego płyty zajmują WSZYSTKIE dziesięć pierwszych miejsc na liście przebojów Amazonu. Oto potęga króla - na swoim blogu pisze Bartosz Węglarczyk.

13.54 - Jak donoszą internauci: także świat arabski przeżywa śmierć piosenkarza. W Malezji będzie produkowany drink mleczny o nazwie "Black or White", którego nazwa została zaczerpnięta z piosenki Jacksona.

13.39 - Nawet najbardziej nieprzychylny USA przywódca polityczny przekazał swoje kondolencje rodzinie Jacksona. Hugo Chavez prezydent Wenezueli nazwał śmierć idola "zasmucającymi wiadomościami". Skrytykował także media za poświęcanie im tak dużo miejsca.

13.30 - Miliony ludzi, którzy wpisywali do Google nazwisko amerykańskiego gwiazdora, zamiast listy wyników wyszukiwania ujrzało stronę z informacją o błędzie - za BBC pisze serwis technologie.gazeta.pl. Sparaliżowana została nie tylko przeglądarka Google, ale popularny i serwis Twitter

13.19 - Jak donosi strona abc.news.com, "dosłownie godziny po smierci Jacksona wybuchła wojna o prawa do jego dzieci". O całej sprawie poinformował oficjalny biograf piosenkarza. O opiekę nad dziećmi wystąpiła ich ciotka i babcia.

12.56 - Joanna Senyszyn specjalnie dla portalu Gazeta.pl opowiada o swoim stosunku do Michaela Jacksona.

Senyszyn o Jacksonie: Król na wieży z kości słoniowej

12.41 - Jak donosi BBC, na chwilę po tym, gdy świat dowiedział się o śmierci króla popu wysiadła przeglądarka Google. Fani z całego świata masowo wpisywali tylko jedno słowo: Jackson.

12.34 - Bartłomiej Chaciński z "Przekroju" przypomina Jak rodziła się legenda Michaela Jacksona:

Jak rodziła się legenda Michaela Jacksona?

12.17 - Kończy się epoka. Król popu był tylko jeden - mówi dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki:

Niedźwiecki: Król popu jest tylko jeden | wideo

10.50 Michael Jackson w Polsce - galeria zdjęć

10.40 Polscy politycy wspominają Jacksona. "Śmierć pewnej epoki". - Więcej

"To król showbiznesu i jednocześnie jego ofiara"

10.15 Fani gromadzili się też pod domem w miejscowości Gary, gdzie Jackson się wychował. Na miejscu składali kwiaty i pluszowe misie:

O fenomenie piosenkarza dla portalu Gazeta.pl opowiada Mikołaj Lizut

Lizut: Człowiek zbiorowej wyobraźni nie umiera nigdy

8.40 W większości porannych audycji radiowych publicyści i zaproszeni goście wspominają Michaela Jacksona.

7.23 - Nie mogę przestać płakać po tym kiedy usłyszałam te straszne wieści. Zawsze podziwiałam Jacksona (...) sercem jestem teraz przy trójce jego dzieci i całej rodzinie Jacksonów - oświadczyła Maddonna. Cały świat muzyki wspomina i opłakuje śmierć wielkiego piosenkarza. - Michael Jackson był moim idolem całe życie - powiedziała Celine Dion. Przeczytaj jak gwiazdy wspominają Króla Popu

6.20 Sekcja zwłok Jacksona rozpocznie się późnym popołudniem czasu polskiego. Wyniki będą znane w nocy.

5.35 Nie jest jednak tajemnicą, że Jackson od dawna cierpiał z powodu licznych problemów zdrowotnych. Jego zmagania z kolejnymi schorzeniami były szeroko opisywane przez tabloidy. Przeczytaj historię choroby Jacksona

5.20 Jak wyglądała droga Michaela Jacksona na szczyt? Przeczytaj krótki krótki życiorys króla.

Michael Jackson nie żyje. To koniec epoki | wideo

4.46 Policja w rezydencji Jacksona. Jak zapewniają oficerowie to rutynowe śledztwo, które jest prowadzone w przypadku śmierci znanej osoby. Zobacz zdjęcia z rezydencji

4.25 Specjalista w CNN: Nie wiadomo ile potrwa autopsja. Patolodzy będą szukali uszkodzeń serca, ale również obcych substancji we krwi Jacksona.

3.44 Brat piosenkarza i rzecznik rodziny, Jermaine Jackson, powiedział, że lekarze przez godzinę reanimowali Jacksona. Król muzyki pop został przewieziony do szpitala o godz. 21.14 polskiego czasu.

 

Rodzina piosenkarza jest w szpitalu. Ojciec, Joe, jest w drodze z las Vegas. Jermaine Jackson poprosił media o uszanowanie prywatności rodziny w tych trudnych chwilach.

 

Szpital nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu.

3.40 Ciało Michaela Jacksona zostało przetransportowane helikopterem do kostnicy. Tam zostanie przeprowadzona autopsja.

3.38 Telewizja CNN ujawnia ostatnie zdjęcie Michaela Jacksona. Zostało zrobione, kiedy był wynoszony ze swojego domu do karetki.

2.50 Koroner przejął już ciało Michaela Jacksona, żeby ustalić dokładną przyczynę śmierci. Oficer, który rozmawiał z dziennikarzami nie chciał skomentować pytania o możliwe pozamedyczne przyczyny zgonu.

Gwiazdy o śmierci Jacksona: Szok, ból i niedowierzanie

01.30 CNN potwierdza śmierć Michaela Jacksona. Porucznik Fred Corral powiedział telewizji CNN, że Jackson zmarł dokładnie o godzinie 23.26 naszego czasu. - Mogę powiedzieć, że w tym momencie zostaliśmy powiadomieni przez policję Los Angeles, że Jackson został przewieziony do szpitala i, że jego ciało nie reaguje na bodźce i o 23.26 stwierdzono zgon - powiedział Corell w rozmowie z CNN.

Dodał, że prawdopodobnie jutro dojdzie do autopsji, w celu ustalenia przyczyny zgonu. - Wszystko wciąż jest w toku. Będziemy domagali się szybkiego przeniesienia ciała ze szpitala do naszego ośrodka, gdzie zbadamy zwłoki w celu ustalenia przyczyny śmierci - powiedział koroner w rozmowie z telewizją.

- O ile wiem, do szpitala trafił z wstrzymaną akcją serca i chwilę później stwierdzono zgon. W tym momencie, powtarzam, nie ma więcej medycznych informacji - dodał koroner.

Fani gromadzą się pod szpitalem w Los Angeles - zdjęcia

00.26 Agencja prasowa Associated Press potwierdza wcześniejsze doniesienia: król popu zmarł. Od tego momentu wszystkie media na świecie już bez zwątpienia podawały informację o tej tragicznej śmierć.

Czwartek

23.25 Portal TMZ.com podaje sensacyjną informacją: Michael Jackson w ciężkim stanie przewieziony do szpitala. Wiadomo było, że nie oddycha - jego ojciec przez telefon powiedział, że "syn jest w ciężkim stanie".

21 minut później informacja była już we wszystkich światowych mediach, w tym na portalu Gazeta.pl. Tymczasem TMZ.com jako pierwszy, nie powołując się na żadne źródło, poinformował o zgodnie piosenkarza. Za portalem informację tę podały wszystkie media, zaznaczając że jest to informacja niepotwierdzona.

Jednak gdy 15 minut po północy informację tę podał także portal szanowanej gazety "Los Angeles Times", powołując się na źródła szpitalne, nawet CNN przestało informować o śpiączce króla popu, a zaczęło mówić o jego śmierci.

Początkowo wiadomo było jedynie, że Jackson w ciężkim stanie trafił do szpitala. Najszybciej informacje podawał plotkarski portal TMZ.com, a w ślad za nim portal latimes.com. Minęły dokładnie dwie godziny między przyjazdem karetki do rezydencji Jacksona, a pojawieniem się informacji o tym w mediach.

Michael Jackson nie żyje. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: