Jackson - gwiazda z problemami

Oskarżenia o molestowanie nieletnich, ekscentryczne zachowanie czy groźba bankructwa - życie Michaela Jacksona to nie tylko historia muzycznej kariery, ale i pasmo problemów. To także dzięki nim Jackson był uznawany za jedną z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci popkultury.

Michael Jackson nie żyje . Forum: Wasze reakcje | Raport specjalny: najnowsze informacje | Daily Motion: teledyski | Twitter: wpisy fanów | Galeria: zdjęcia Michaela Jacksona | Infomuzyka: reakcje świata muzyki

Kłopoty Piotrusia Pana

Jest 2003 r. Michael Jackson promuje w Las Vegas swoją składankę największych hitów "Number Ones". W tym czasie na ranczo Neverland w Santa Barbara wchodzi policja. Przeszukuje posiadłość i wydaje nakaz aresztowania Jacksona pod zarzutem molestowania nastoletniego Gavina Arviso.

18 grudnia 2003 postawiono go przed sądem z siedmioma zarzutami molestowania dziecka i dwoma zarzutami podawania alkoholu w celu popełnienia tego przestępstwa na nieletnim chłopcu. Jackson zaprzeczył oskarżeniom. Tłumaczył, że w nocowaniu dzieci w jego domu i w jego łóżku nie ma jakichkolwiek podtekstów seksualnych. W obronie muzyka stanęła jego przyjaciółka i aktorka Elisabeth Taylor - Nie było żadnego kontaktu fizycznego. Śmialiśmy się jak dzieci i oglądaliśmy mnóstwo Walta Disneya. Nie było w tym nic dziwnego - mówiła aktorka.

Proces gwiazdora rozpoczął się w 2005 r . i budził ogromne zainteresowanie mediów. Zakończył się uniewinnieniem go z zarzutów.

Gwiazdor ratuje twarz

Walka z oskarżeniami o molestowanie i rzekomą pedofilię stały się też modelowym przykładem, co mogą zdziałać PR-owcy. Gwiazdorowi zarzucano, że starał się oczyścić z podejrzeń i poprawić swoją reputację przez zaaranżowane związki z kobietami. Muzyk wziął ślub z Lisą Marie Presley, córką Elvisa Presleya. Małżeństwo jednak szybko zakończyło się rozwodem.

Gwiazdor związał się także z pielęgniarką, która opiekowała się nim na ranczo Neverland. Kobieta urodziła mu dwójkę dzieci, o których krążyły plotki, że zostały poczęte w wyniku sztucznego zapłodnienia. Jackson ma jeszcze trzecie, najmłodsze dziecko z inną kobietą.

Życie potomków Króla Popu od ich narodzin owiane było tajemnicą. Gwiazdor skrzętnie ukrywał swoje dzieci przed mediami. Rzadko pokazywał się z nimi publicznie. W czasie spacerów ich twarze ukryte były pod wymyślnymi maskami. Kilka lat temu media na całym świecie obiegły szokujące zdjęcia aktora, który wychylał się z balkonu hotelowego z dzieckiem na ręku, a twarz niemowlaka zakryta była pieluszką.

Ucieczka z Nibylandii

Oszałamiająca kariera w świecie rozrywki przyniosła Jacksonowi prawdziwą fortunę. Jednak w ostatnich latach muzyk przeżywał problemy finansowe. Jego kariera muzyczna podupadła, a sam artysta mimo usilnych zapowiedzi nie był w stanie wydać kolejnej płyty, która zapewniłaby mu powrót na szczyt. Jackson sprzedał swoje słynne ranczo Neverland w Kalifornii i po uniewinnieniu z zarzutów o molestowanie przeprowadził się do Bahrajnu.

Na jego muzyce wychowały się pokolenia. To koniec epoki