"Homo-demon" wypędzany z ciała 16-latka [WIDEO]

Wideo, na którym widać jak członkowie kościoła w amerykańskim Connecticut wykonują egzorcyzm, aby wypędzić "homoseksualnego demona" z ciała 16-latka zostało zamieszczone w sieci. Widać na nim 16-latka, który w konwulsjach tarza się po podłodze, podczas gdy członkowie kościoła stoją wokół i krzykiem próbują zmusić "homo-demona" do opuszczenia jego ciała.

- Wyrwij mu to z gardła! - krzyczy jedna z kobiet. - Dalej, ty homoseksualny demonie! Ty homoseksualny duchu, wzywamy cię natychmiast! Opuść to ciało, Lucyferze - krzyczą inni, co uchwycono na blisko 10-minutowym filmie, zamieszczonym na YouTube.

Film został zamieszczony i nakręcony przez członków Manifested Glory Ministries - lokalnego kościoła w amerykańskim stanie Connecticut. Pozew przeciwko tej grupie już zapowiedzieli adwokaci środowisk gejowskich i zajmujących się prawami młodzieży - donosi brytyjski "Daily Mail".

"Nie mamy nic przeciwko homoseksualistom"

Członkowie kościoła zapewniają, że nastolatek w żaden sposób nie ucierpiał wskutek egzorcyzmów. Podkreślają też, że nie sprzeciwiają się homoseksualistom. - Nie mamy nic do homoseksualistów. Po prostu nie zgadzamy się z ich stylem życia. Wierzymy, że mężczyzna powinien żyć z kobietą, a kobieta z mężczyzną - cytuje "Daily Mail" pastor Patricie McKinney.