Nysa: wypadek cysterny z gazem

W Nysie na drodze nr 46 wywróciła się cysterna z propanem-butanem. Nikt nie został ranny. Ewakuowano mieszkańców obszaru w promieniu pół kilometra od wypadku, ponieważ wypadek zdarzył się niedaleko stacji paliw.

Do wypadku doszło krótko przez 7.00 na ul. Otmuchowskiej. Cysterna wywróciła się na łuku. - Cysterna nie uległa rozszczelnieniu, ale ze względów bezpieczeństwa zdecydowano o ewakuacji stacji paliw, a później również wszystkich mieszkańców w promieniu 500 metrów od zdarzenia - powiedział dyżurny opolskiej policji, nadkom. Piotr Kostuś.

Dodał, że w wyniku wypadku kierowcę cysterny trzeba było uwolnić z szoferki przewróconego pojazdu. - Prowadzący ciężarówkę był trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń - zaznaczył policjant.

Zanim będzie można podjąć próbę postawienia cysterny na koła i odblokowania drogi, trzeba przepompować do innego zbiornika 20 tys litrów gazu propan butan. Do tej pory zablokowany będzie prowadzący przez Nysę odcinek drogi krajowej 46. Utrudnienia potrwają co najmniej do południa.

Policjanci wyznaczyli objazdy zablokowanego odcinka. Jadący od strony Kłodzka zjeżdżają z 46-ki do Skorochowa, jadą wzdłuż Jeziora Nyskiego, potem są kierowani na ul Saperską i z powrotem na drogę 46. Jadący przez Nysę w kierunku Kłodzka zjeżdżają z 46 w ul. Saperską, a na krajówkę wracają za Skorochowem. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.