Są pieniądze dla ofiar tragedii airbusa

- Wypłacimy odszkodowanie rodzinom 228 ofiar, pasażerów feralnego lotu AF 447 z Rio de Janeiro do Paryża - zapowiedział w radiu RTL Pierre-Henri Gourgeon, szef linii Air France.

- Robimy wszystko by w pierwszej kolejności wypłacić odszkodowanie rodzinom ofiar katastrofy. Będzie to w przybliżeniu 17,500 euro na osobę- powiedział szef Air France Pierre-Henri Gourgeon w radiu RTL.

- W tej chwili prawnicy z firm ubezpieczeniowych w każdym z krajów z którego pochodzili pasażerowie lotu do Paryża ustalają szczegóły wypłat tych odszkodowań - powiedział Gourgeon i dodał, że odszkodowanie to gest linii lotniczych, ale nie oznacza to, że Air France przyznaje się do winy.

Pasażerowie, którzy zginęli w katastrofie Airbusa 330 pochodzili z 32 krajów. Wśród nich było 61 Francuzów i 58 Brazylijczyków. W katastrofie nad Atlantykiem zginęło też dwóch Polaków.

Szef Air France pytany ja doszło do katastrofy samolotu, powiedział, że według francuskich śledczych ten tydzień może być kluczowy do zrozumienia tego co stało się nad Atlantykiem.

- Według ekspertów do katastrofy na pewno nie doszło z powodu błędnych wskazań czujników prędkości - powiedział Gourgeon i dodał, że nie traci nadziei na odnalezienie czarnych skrzynek maszyny, które pomogą w rozwiązaniu zagadki.

Airbus 330 lecący z Rio de Janeiro do Paryża rozbił się tuż po starcie. Do katastrofy doszło podczas burzy nad Atlantykiem. Wciąż nie znane są powody tragedii. W rejonie tragedii cały czas pływają okręty brazylijskiej i francuskiej marynarki wojenne. Pomagają w poszukiwaniu szczątek samolotu, ciał i czarnych skrzynek.