Szczątki Airbusa unoszące się na oceanie - zdjęcia

Opublikowano zdjęcia, na których widać fragmenty Airbusa 330 unoszące się na wodach Oceanu Atlantyckiego. Zdjęcia ujawniły brazylijskie siły powietrzne.

W sobotę udało się odnaleźć dwa ciała i pierwsze szczątki samolotu w miejscu, w którym doszło do katastrofy samolotu. Wśród odnalezionych przedmiotów była także teczka zawierająca bilet na lot 447. W niedzielę brazylijska marynarka wyłowiła trzy kolejne ciała.

Samolot linii Air France zaginął w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas lotu nr 447. Na pokładzie było 228 osób - 216 pasażerów i członkowie załogi. Wśród pasażerów były osoby wielu narodowości, także dwóch Polaków z miejscowości Orzesze.

Przed katastrofą służby naziemne otrzymały serię 24 komunikatów o awariach różnych systemów maszyny, wśród nich o wyłączeniu automatycznego pilota. Więcej o kłopotach technicznych Airbusa A330

W tym tygodniu armia brazylijska informowała już o odnalezieniu wyposażenia samolotu. Wyłowione drewniane palety nie były jednak w żaden sposób związane z Airbusem. Służby ratunkowe nie dają już jednak rodzinom pasażerów żadnych nadziei. W katastrofie lotu nr 447 jest jednak wiele znaków zapytania.