Pierwsze e-g這sowanie uznane za spam

Pierwsze w Polsce g這sowanie przez internet zosta這 prze這穎ne.. Nie odby這 si disiaj, bo maile z linkami do kart wyborczych zosta造 uznane za spam.

- Niestety wiele z zarejestrowanych do wybor闚 osób nie otrzymało od nas wiadomo軼i umożliwiającej oddanie głosu - poinformował dziennikarzy zespół E-głosowanie.org.

Okazało się, że maile zawierające linki do kart wyborczych zostały uznane za spam przez automatyczne systemy poczty elektronicznej.

Ponieważ dzisiaj niewielki odsetek z zarejestrowanych w e-wyborach osób mógł oddać swój głos, dlatego organizatorzy zdecydowali się przełożyć głosowanie na środę 10 czerwca

- Serdecznie Was przepraszamy, również dla nas dzisiejsza sytuacja to wielki zawód - piszą organizatorzy w oświadczeniu. - Mamy nadzieję, że Wasze zainteresowanie ideą e-głosowania nie osłabnie, chociaż oczywiście rozumiemy, że będziemy musieli pracować długo i uważnie, aby przekonać Was do jego zalet - dodali.

E-głosowanie to pionierski projekt stowarzyszenia "Polska Młodych". Młodzi ludzie chcą pokazać, że przeprowadzanie wyborów przez internet jest już możliwe i bezpieczne. Po dzisiejszym te軼ie chcieli przygotować projekt ustawy, który wprowadzałby w Polsce tę formę głosowania.

Więcej szczegółów o pierwszym polskim głosowaniu przez internet na stronie e-glosowanie.org

Gazeta.pl na Facebooku. Zostań fanem