David Carradine, aktor z "Kill Bill" nie żyje

Amerykański aktor i reżyser David Carradine nie żyje. Carradine, znany w Polsce przede wszystkim z filmów Quentina Tarantino, został znaleziony martwy w hotelu w stolicy Tajlandii.

 

O śmierci aktora poinformowała amerykańska ambasada. Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci. Aktora znaleziono wczoraj w jego pokoju hotelowym w Bangkoku. Według niepotwierdzonych informacji, Carradine popełnił samobójstwo.

David Carradine grał między innymi w obu częściach filmu "Kill Bill" Quentina Tarantino. Wcielił się w nich w rolę tytułowego Billa. Wcześniej znany był w latach 70, gdy występował w popularnym na Zachodzi serialu "Kung Fu". Zagrał w nim rolę uciekiniera - mnicha klasztoru Szaolin. W sumie wystąpił niemal w stu filmach. Także tych ambitnych (zagrał między innymi w "Ulicach nędzy" Martina Scosese, czy "Jaju węża" Ingmara Bergmana).

David Carradine urodził się w 1936 roku w aktorskiej rodzinie (aktorami był jego ojciec John i dwaj przyrodni bracia). Był pięciokrotnie żonaty. Z ostatnią żoną - Annie Bierman - związał się w 2004 roku.