Dorn wzywa do bojkotu programów Moniki Olejnik

- Dziennikarka Monika Olejnik stoczyła się poniżej poziomu najbardziej zdemoralizowanych polityków i dziennikarzy - napisał na swoim blogu Ludwik Dorn o komentarzu Olejnik w "Dzienniku", w którym przytoczyła rozmowę z 5-letnią córką Romana Giertycha. - O ile sobie przypominam, to nawet (...)Urban i jego pracownicy zostawiali dzieci polityków w spokoju - pisze Dorn.

"Dziennik" opublikował komentarz Moniki Olejnik "Mój tata Roman pracuje w telewizji". Całość można przeczytać tutaj .

W komentarzu dziennikarka przytacza rozmowę z córką byłego wicepremiera, która powiedziała, że "tata od pół roku pracuje w telewizji". Anegdota jest tylko wstępem do komentarza, w którym Olejnik opisuje jak Giertych promuje partię Libertas w telewizji publicznej.

Po tym, jak Giertychowie określili tekst Olejnik mianem wyjątkowego draństwa , sprawę skomentował Ludwik Dorn.

"Bezterminowy bojkot"

Na swoim blogu wezwał do "bezterminowego bojkotu wszelkich programów, które prowadzi, lub w których bierze udział p. Monika Olejnik".

Dorn od razu ogłosił, że "bojkot może się skończyć, jeśli Olejnik uzna publicznie, że źle postąpiła, przeprosi za to i obieca, że nigdy więcej tak haniebnego uczynku się nie dopuści".

- Jeśli wykorzystywanie przez dziennikarzy małego dziecka przeciw nielubianemu politycznie tacie ujdzie bezkarnie, to potem przyjdzie pora na innych polityków. Taka jest niszcząca siła precedensu. Bojkotując programy p. Olejnik bronić będziecie także Romana Giertycha i jego córeczki, ale przede wszystkim staniecie w obronie własnych dzieci, wnucząt i samych siebie. - napisał na swoim blogu Dorn apelując, aby do bojkotu dołączyli się inni politycy.

Tymczasem Monika Olejnik zdążyła już odpowiedzieć na apel Ludwika Dorna, który ją "rozbawił". Przeczytaj