Prawica Rzeczypospolitej

Komitet Wyborczy Prawicy Rzeczypospolitej startuje w wyborach z listy nr 8. W odróżnieniu od innych małych prawicowych partii nie zdecydowała się przystąpić do Libertas.

Najnowsze wiadomości o kampanii Prawicy RP - zobacz

Partia powstała w 2007 roku po odejściu z PiS-u posłów związanych z Markiem Jurkiem. Tworzyli w tej partii skrzydło chrześcijańsko-narodowe. Powodem secesji było niepoparcie przez PiS zmian w konstytucji gwarantujących ochronę płodu.

W ostatnich wyborach parlamentarnych partia ta bez powodzenia startowała w koalicji z LPR-em oraz UPR-em. W 2008 roku z list tej partii o wakujący mandat senatora starał się przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek. Zajął wtedy trzecie miejsce za kandydatami PO i PiS-u.

Choć politycy Prawicy Rzeczypospolitej nie wystartują z list Libertas, do stowarzyszenia Ganleya przeszedł jednak Artur Zawisza, jeden z założycieli Prawicy RP.

"Jedynkami" Prawicy Rzeczypospolitej są m.in. Marek Jurek w Warszawie, eurodeputowany Witold Tomczak w Wielkopolsce i Marian Piłka na Mazowszu. Hasło wyborcze to "Europa normalnych rodzin".