Jacek Koz這wski, "jedynka" PO na Mazowszu

Jacek Koz這wski startuje z pierwszego miejsca listy PO na Mazowszu. Kampania b璠zie trudna, bo inne partie wystawi造 bardzo popularnych polityk闚.

Ukończył geografię na Uniwersytecie Warszawskim i był stypendystą University School of Communication w USA. Na początku lat 90. był dyrektorem generalnym w Urzędzie Rady Ministrów i zastępcą rzecznika prasowego rz康u. Potem doradzał m.in. Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Radzie Europy. Był też wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

W czasach PRL-u zaangażował się w działalność opozycyjną. Potem był członkiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej. W latach 2006-2007 był wicemarszałkiem województwa mazowieckiego, a potem został wojewodą mazowieckim. Pełni tę funkcję do dziś.

Sondaże wykazały, że na Mazowszu PO cieszy się niespodziewanie dużym poparciem. Partii tej przypadnie mandat, ale nie wiadomo, czy zdobędzie go Kozłowski. Bardziej popularna jest bowiem "dwójka" PO posłanka Jolanta Hibner .

Na niekorzyść Kozłowskiego przemawia również to, że inne partie wystawiły w tym okręgu bardzo silne listy. "Jedynką" PSL-u jest Jarosław Kalinowski, a PiS-u Adam Bielan. On z kolei jest raczej mało znanym politykiem.