Adam Bielan, "jedynka" PiS-u na Mazowszu

Adam Bielan jest "jedynką" PiS-u na Mazowszu. Na pewno zdobędzie mandat, bo w tym okręgu PiS jest silne.

Adam Bielan studiował stosunki międzynarodowe w SGH, ale ich nie ukończył. W trakcie studiów był przewodniczącym Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

W 1997 roku został posłem AWS-u, a 4 lata później PiS-u. Na początku swojej kariery politycznej działał w Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym, a potem w Przymierzu Prawicy, które zostało wchłonięte przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Bielan jest obecnie rzecznikiem prasowym PiS-u.

W 2004 roku został wybrany eurodeputowanym z okręgu nr 10. W tych wyborach startuje jednak z Mazowsza. Pierwsze miejsce w Małopolsce wywalczył bowiem dla siebie Zbigniew Ziobro.

Razem z Michałem Kamińskim tworzy duet spin doktorów, którzy odpowiedzialni są za kampanie wyborcze i wizerunkowe PiS-u. Są uznawani za twórców podwójnego sukcesu wyborczego PiS-u w 2005 roku, ale i porażki w wyborach parlamentarnych w 2007 roku.

Przewodzą też wewnątrzpartyjnej frakcji zwanej "Bielanami". Ich głównymi przeciwnikami są "ziobrowcy" i Jacek Kurski. Na czas obecnej kampanii obie frakcje wyciszyły spory dla dobra PiS-u.

Adam Bielan na pewno zdobędzie mandat. W "obwarzanku" PiS jest bardzo silne, co potwierdziły ostatnie sondaże .