Kontrowersyjny zastępca Czumy. To już piąty

Minister Sprawiedliwości Andrzej Czuma wystąpił do premiera o mianowanie kolejnego - piątego już - wiceszefa resortu. Ma nim być sędzia Edward Loryś - ustaliło RMF FM. Jego postać budzi kontrowersje, bo 7 lat temu brał udział w podejrzanej imprezie, która skończyła się śmiercią sędziego Andrzeja Kreta.

- To jest pytanie przedwczesne - mówił reporterowi RMF Loryś przyznając, że nie zna zakresu swoich przyszłych obowiązków w ministerstwie. Obecnie Edward Loryś, sędzia z Tarnobrzegu, jest zastępcą dyrektora Departamentu Wykonywania Orzeczeń i Probacji.

Jego nominacja budzi kontrowersje, bo 7 lat temu - w kwietniu 2002 roku - wraz z innymi sędziami brał udział w imprezie w ośrodku agroturystycznym w Hamerni na Podkarpaciu. Ośrodek należał do syna oskarżanego o wyłudzenia podatkowe Kazimierza J., przeciwko któremu sprawy prowadzili sami imprezowicze. Jeden z sześciu uczestników spotkania, sędzia Andrzej Kret, po pijanemu utopił się w tajemniczych okolicznościach. - Nikt nie próbował mu pomóc - podaje RMF FM.