Hotel nie wynajął im pokoju, ponieważ są Żydami

Obsługa hotelu w jednym z kurortów w austriackich Alpach odmówiła wynajęcia pokoju rodzinie z Wiednia, ponieważ jej członkowie są Żydami. O sprawie poinformowała lokalna gazeta.

Rodzina z Wiednia chciała wybrać się do kurortu Serfaus w austriackich Alpach. Wysłała więc e-maila z prośbą o rezerwację pokoju w jednym z hoteli. W odpowiedzi jej członkowie dowiedzieli się, że pokój nie będzie im wynajęty, ponieważ "są Żydami". - Ze względu na przykre doświadczenia nie mamy więcej zamiaru wynajmować pokojów gościom żydowskiego pochodzenia - napisano w odpowiedzi. Treść wysłanego przez hotel e-maila cytuje lokalny dziennik "Tiroler Tageszeitung".

Zachowanie obsługi hotelu potępili przedstawiciele lokalnej społeczności żydowskiej. Swój sprzeciw wyraził też burmistrz Serfaus, oraz szef regionalnej izby turystycznej, który określił odpowiedź hotelu jako "niedopuszczalną".

To kolejny antysemicki incydent, jaki ostatnio miał miejsce w Austrii. W sobotę grupa neonazistów zakłóciła obchody rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Mauthausen. Ubrani w maski neonaziści w trakcie ceremonii wykrzykiwali hasło "Heil Hitler" i wyciągali ręce w nazistowskim pozdrowieniu.