Warmia, Mazury i Podlasie: gwiazdy i gwiazdeczki

Mieszkańcy okręgu nr 3 będą mieli zaszczyt oddelegować do europarlamentu Jacka Kurskiego. Kogo wraz z nim? Najpewniej reprezentanta PO.

Wyborcy w okręgu olsztyńskim mogą radować się najazdem posłów. Listę SLD-UP otwiera Tadeusz Iwiński - namówiony do kandydowania: poliglota, doktor habilitowany nauk politycznych, wieloletni poseł. Choć merytorycznie świetnie przygotowany do zasiadania w PE, najpewniej jednak przegra.

Po pierwsze, z Jackiem Kurskim, który odkąd dostał swój rowerek , prowadzi intensywną kampanię nie tyle promującą siebie, co dyskredytującą PO. Kurskiego wspierają z kolejnych miejsc posłowie Krzysztof Jurgiel i Iwona Arendt (z okręgu!).

Po drugie, gdańszczanin Kurski zmierzy się z innym gdańszczaninem, Krzysztofem Liskiem, który też jest posłem i tażke ma duże szanse na mandat. Jego także wspierają posłowie Tadeusz Arłukowicz i Beata Bublewicz.

Na listach obecne są tez inne gwiazdy - bardziej by nabić głosów, niż zdobyć mandat, np. otwierający listę PSL-u Stanisław Żelichowski i "jedynka" Libertas Ryszard Bender.

Okręg olsztyński to kolejny dowód na to, jak bardzo po macoszemu partie traktują wyborców. Do zdobycia są najwyżej dwa mandaty, które przypadną najpewniej gwiazdom z Pomorza. Czy lud Warmii i Mazur to kupi?

Pełne listy wyborcze