Konferencja o gejach odbędzie się, ale w nie na UKSW

Władze Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwołały kontrowersyjną konferencję na temat homoseksualizmu. Spotkanie jednak się odbędzie - informuje serwis Fronda.pl. Organizatorzy przenieśli je do Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Rozpocznie się o godz. 11.00 od... konferencji prasowej.

Konferencję na temat homoseksualizmu przygotowało studenckie Koło Myśli Politycznej i Prawnej UKSW. Studenci mieli debatować m.in. o tym, że geje żyją krócej, a co trzeci sprawca molestowania seksualnego dziecka jest homoseksualistą. Jednym z gości miał być kontrowersyjny amerykański psycholog dr Paul Cameron znany m.in. z walki o wprowadzenie w USA zakazu praktyk homoseksualnych. Dziś władze UKSW ogłosiły, że konferencja się nie odbędzie. Decyzja, jak tłumaczą, "została podjęta dla dobra uczelni".

Samo spotkanie jednak dojdzie do skutku. Jak podaje serwis Fronda.pl organizatorzy przenieśli je do Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Rozpocznie się w piątek o godz. 11.00 od... konferencji prasowej.

Zdaniem Frondy.pl konferencję odwołano "pod presją absurdalnego komentarza Piotra Pacewicza w naczelnym organie lobby homoseksualnego - "Gazecie Wyborczej". Dzisiejsza "Gazeta" opublikowała tekst o spotkaniu na UKSW. Przypomina w nim, że jeden z głównych gości konferencji, amerykański psycholog Paul Cameron twierdzi, że sprawcami jednej trzeciej wszystkich czynów molestowania dzieci są geje i stara się też dowieść, że homoseksualiści żyją krócej od heteroseksualistów i są bardziej predysponowani do popełniania przestępstw niż osoby heteroseksualne.

- Artykuł jest opatrzony komentarzem jednego z czołowych publicystów dziennika, Piotra Pacewicza, znanego z tego, że niespełna rok temu nawoływał do zabicia dziecka 14-letniej Agaty z Lublina. Dzisiaj ten sam człowiek dyktuje władzom katolickiej uczelni, kto ma prawo na niej wykładać - komentuje "Fronda".