Konferencja na UKSW: To geje molestują dzieci

PRZEGLĄD PRASY. " Czy wiesz, że sprawcami 1/3 wszystkich przypadków molestowania seksualnego dzieci są homoseksualiści? Dowiedz się więcej" - takie hasło zachęca studentów Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego do udziału w konferencji o homoseksualizmie. Ci którzy pójdą, będą mieli usprawiedliwioną nieobecność na zajęciach. O sprawie pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza"

"Medyczne konsekwencje praktyk homoseksualnych", "Homoseksualizm z perspektywy etycznej", "Praktyka leczenia homoseksualizmu" - to kilka tytułów wystąpień zapowiedzianych na jutrzejszą konferencją. "Gwiazdą" konferencji zorganizowanej przez samych studentów ma być dr. Paul Cameron - wyrzucony z amerykańskiego i kanadyjskiego Stowarzyszenia Psychologicznego homofob dążący do delegalizacji homoseksualizmu - pisze "GW".

Inną z prelegentek będzie teolog dr Jolanta Próchniewicz. W 2003 r. w dyskusji zorganizowanej przez czasopismo "Fronda" powiedziała: "Terapia homoseksualistów może być owocna tylko wtedy, gdy zmiany chce sam pacjent. Próby wyprowadzania kogoś na siłę z homoseksualizmu - podobnie jak ze wszystkich zaburzeń - są skazane na niepowodzenie. Homoseksualista to nie jest człowiek, który normalnie funkcjonuje w społeczeństwie".

Prorektor ds. studenckich już zapowiedział, że studenci, którzy na konferencję pójdą, będą mieli usprawiedliwioną nieobecność na zajęciach - pisze "Gazeta Wyborcza".

Organizatorem imprezy jest Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej im. Wojciecha Wasiutyńskiego UKSW.

Czytaj więcej - wyborcza.pl