Konrad Szymański, "jedynka" PiS-u w Wielkopolsce

Konrad Szamański został jedynką PiS-u w Wielkopolsce zamiast Marcina Libickiego. W poprzednich wyborach zdobył mandat na Dolnym Śląsku.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1989-2000 był działaczem ZChN-u i doradcą Marcina Libickiego, gdy ten był posłem. Pracował również w Kancelarii Sejmu.

W latach 2000-2002 był redaktorem programowym TV Plus, a od 2002 roku jest redaktorem naczelnym "Międzynarodowego Przeglądu Politycznego", który sam założył.

W 2004 roku zdobył mandat europosła w okręgu dolnośląskim. Jego działalność jest dobrze oceniana, a w rankingu tygodnika "Wprost" zajął trzecie miejsce wśród polskich eurodeputowanych.

W tych wyborach będzie się starał o reelekcję, ale z okręgu wielkopolskiego. Jedynką miał tam być Marcin Libicki, ale PiS zdecydowały się go nie wystawiać po oskarżeniach o współpracę z SB.

Komentatorzy przyznawali, że ruch ten - choć skuteczny wizerunkowo - zmniejszył szanse wyborcze PiS-u.Libicki jest związany z Wielkopolską i mógł tam liczyć na dużo głosów. PiS może w tym okręgu zdobyć dwa mandaty, liczyło na trzy, ale tylu nie zdobędzie na pewno.