Internauci: "Czaszka kosmity" znaleziona na Marsie

Na licznych forach internetowych toczy się dyskusja: czy na zdjęciu opublikowanym niedawno przez NASA można zobaczyć czaszkę kosmity? To już kolejne spekulacje dotyczące fotografii Marsa - pisze brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Zbliżenie na "dziwny obiekt" na Marsie pochodzi z satelitarnego zdjęcia zrobionego kamerą NASA. W internecie rozgorzały dyskusje na temat zdjęcia - pisze "Daily Telegraph". Internauci szacują wielkość rzekomej "czaszki kosmity", robią zbliżenia zdjęcia i żartują na temat tego, czym naprawdę jest przedstawiony obiekt.

Słynne zdjęcia NASA

To już kolejne zdjęcie NASA, na którym internauci dostrzegli rzekome ślady życia pozaziemskiego. W styczniu 2008 łazik Spirit zrobił zdjęcia, które - zdaniem wielu - przedstawiały postać na Marsie .

Poprzednio o czaszce kosmity na Marsie mówiono w 2006 roku. Kolejne zdjęcie obiektu pokazało jednak, iż było to zniekształcenie powierzchni. Z kolei twarz widoczna na słynnej fotografii "Twarz na Marsie", wykonanej przez sondę kosmiczną Viking 1 w 1976 roku, okazała się jedynie grą świateł.