Brytyjskie biura podróży odwołują wycieczki do Meksyku

Największe brytyjskie biuro podróży: Thomas Cook i linie lotnicze Thomson Airways, zawiesiły do 5 maja wyloty do Meksyku. Powodem jest panująca w tym kraju epidemia świńskiej grypy.

Linie Thomson Airways już odwołały dwa loty do meksykańskiego kurortu Cancun. Podobnej decyzji lada moment można spodziewać się od biura podróży i przewoźnika Airtours. Łącznie obaj przewoźnicy mają w tym momencie w Meksyku ponad 3000 pasażerów.

Thomson Airways dodały w komunikacie, że w drugą stronę latać będzie więcej samolotów niż zwykle.

"Liczymy na wyrozumiałość klientów"

- Mimo, że rozumiemy, iż te informacje, mogą bardzo rozczarowywać naszych klientów, mamy nadzieję, że rozumieją oni, iż ich zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem - poinformowała grupa Thomas Cook w komunikacie na swojej witrynie internetowej.

U dwóch wczasowiczów, którzy wczoraj wrócili z Meksyku do Wielkiej Brytanii, już zdiagnozowano świńską grypę. Po oficjalnym potwierdzeniu tych zachorowań brytyjskie MSZ zaleciło swoim obywatelom, aby nie podróżowali w zagrożone rejony. Dzisiejsze decyzje przewoźników i biur podróży to prawdopodobnie także skutek zaleceń Foreign Office.

W samym Meksyku liczba zachorowań szacowana jest na około 1800. Oficjalnie wirus zabił do tej pory 152 osoby.