W rocznicę śmierci Barbary Blidy protest pod domem Zbigniewa Ziobry

Kilkanaście osób protestowało pod domem Zbigniewa Ziobry w Krakowie. Zgromadzeni pod domem członkowie Stowarzyszenia Dialogu Społecznego domagali się od byłego ministra sprawiedliwości wyjaśnień w sprawie śmierci Barbary Blidy. Ziobro nie wyszedł do manifestujących.

Dziś mija druga rocznica, gdy podczas zatrzymania przez ABW była minister budownictwa popełniła samobójstwo. Organizator protestu Rafał Kudas powiedział, że chciałby przypomnieć ludziom, że takie zdarzenie miało miejsce. Dlatego postanowił zorganizować milczącą manifestację z jednym transparentem, na którym jest napis "Pamiętamy".

Barbara Blida popełniła samobójstwo w swoim domu podczas zatrzymania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2007 roku. Blida była podejrzana o pomoc w przekazaniu łapówki. Komisja śledcza nadal wyjaśnia okoliczności jej śmierci. Członkowie stowarzyszenia rozdawali dziś na krakowskim rynku ulotki z opisem okoliczności śmierci Blidy. Zarząd Stowarzyszenia Dialogu Społecznego tworzą ludzie związani z lewicowymi młodzieżówkami.