Hanna Lis znowu zawieszona w "Wiadomościach" TVP

Hanna Lis została po raz kolejny zawieszona w "Wiadomościach" TVP 1 - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita" Telewizja nie potwierdza tej informacji. Rzecznik TVP zażądał pytania w tej sprawie... mailem.

Jedynie nieoficjalnie udało nam się potwierdzić tę informację. Hanna Lis do piątku nie poprowadzi "Wiadomości" TVP. Dziennikarka nie chciała komentować tej informacji, bo nie pozwala jej na to kontrakt podpisany z TVP.

To kolejne już odsunięcie dziennikarki od prowadzenia programu. Według "Rzeczpospolitej" tym razem poszło o wczorajszy materiał dotyczący europosłów. Hanna Lis miała "nie dostosować się do redakcyjnych ustaleń dotyczących zapowiedzi materiału". Poprosiliśmy o telefoniczny komentarz do tych informacji rzecznika TVP Daniela Jabłońskiego. Zażądał pytania na piśmie i rozłączył się.

Kłopoty Hanny Lis

Hanna Lis ma kłopot z kierownictwem telewizji już po raz kolejny. W czerwcu 2008 - jeszcze za czasów, gdy redakcją kierował Krzysztof Rak a prezesem TVP był Andrzej Urbański - dziennikarka nie chciała krytykować Lecha Wałęsy. Została odsunięta na dziesięć dni. W grudniu 2008 roku została ponownie odsunięta od "Wiadomości". Tym razem bezterminowo, bo "utraciła zaufanie" szefa "Wiadomości". Jednak kilka dni później w TVP doszło do konfliku ludzi PiS, Samoobrony i LPR i "przystawki" przejęły telewizję. Zmienił się prezes i w styczniu 2009 Hanna Lis wróciła na antenę. Okazało się, że sytuacja się jednak nie zmieniła i Hanna Lis wpadła w kolejny konflikt z szefami "Wiadomości".