Obchody 20. rocznicy wyborów: prezydent zorganizuje galę przed premierem

4 czerwca - w rocznicę wyborów - obchody organizuje Kancelaria Premiera. Będą m.in. Angela Merkel, czy Nicolas Sarkozy, a muzykę zapewni m.in. Kylie Minogue. Tymczasem prezydent organizuje alternatywne obchody - 1 czerwca. Czy zaprosi Lecha Wałęsę? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że nie zaprosi Adama Michnika - pisze "Dziennik".

1 czerwca odbędzie się uroczysta gala pod patronatem prezydenta w warszawskim Teatrze Wielkim. Współorganizatorem jest Fundacja "Teraz Polska", która rozda podczas imprezy godło "Teraz Polska" polskim przedsiębiorcom.

Wystąpią artyści znani z lat 80: Piotr Szczepanik, Maciej Pietrzyk, Piotr Fronczewski, Edyta Geppert, czy Ewa Dałkowska. Nie wiadomo natomiast, kto pojawi się na widowni.

- Nie wiem, czy obok prezydenta Lecha Kaczyńskiego pojawi się Lech Wałęsa. Nie przewidujemy raczej zapraszania Adama Michnika - cytuje prezesa "Teraz Polska" "Dziennik".

Tak czy inaczej Lech Wałęsa zapowiedział, że na obchodach się nie pojawi. Po aferze z książką Pawła Zyzaka, w której opisano jego domniemaną współpracę z SB, ogłosił bojkot rocznicowych imprez. - Dopóki nie zabiorą się za IPN i Kaczyńskiego - zapowiedział były prezydent.