Oszukał na Allegro trzy razy tę samą osobę

Oszust sprzedawał na Allegro cenne monety, których nigdy nie miał. Na każdej transakcji zarabiał 2 do 4,5 tysiąca złotych. Jeden z numizmatyków dał mu się oszukać trzy razy, bo 21-latek z Choszczna na Pomorzu Zachodnim, oferował tę samą monetę pod różnymi nickami.

Na początku interes szedł Robertowi K. bardzo dobrze. Ale gdy kolejni oszukani nie mogli się doczekać na monety, wystawiali mu negatywne opinie. Zaczął więc namawiać znajomych by udostępnili mu swoje konta. I oszukiwał następne osoby. Gdy im też spaprał opinię, zaczął płacić obcym osobom za udostępnianie kont. Zamieścił nawet w internecie ogłoszenie, że płaci za udostępnienie konta 100 złotych.

W sumie oszukał 29 osób, od których wyłudził 90 tysięcy złotych. Jedna osoba dała mu się oszukać nawet trzy razy, właśnie przez to, że była przekonana, że próbuje kupić monetę upragnioną od trzech różnych osób. Inny licytujący wykazał się przezornością. Gdy już wygrał licytację postanowił jeszcze sprawdzić, czy nie zostanie nabity w butelkę. I znalazł na innym serwisie aukcyjnym dokładnie to samo zdjęcie, które widniało przy wygranej przez niego licytacji.

Oszust wpadł wczoraj w ręce policji. Na poczet kar zabezpieczono sprzęt komputerowy, samochód i gotówkę o wartości około 10 tysięcy złotych. Robert K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Grozi mu 8 lat więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Bandziory za kratkami: policjanci rozbili "gang Dworasa"

Więcej o: