Wpadł przy przemycie papierosów - stracił cały towar

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili nielegalny transport papierosów zza naszej wschodniej granicy. Prawie 140 tysięcy sztuk papierosów wartych 47 000 złotych przewoził samochodem osobowym mieszkaniec województwa opolskiego.

Mężczyzna jechał samochodem audi na niemieckich numerach rejestracyjnych z okolic Pawłowic na Śląsku. Funkcjonariusze straży zatrzymali go do kontroli - poinformował Radio TOK FM ppłk Cezary Zaborski. - Na tylnych siedzeniach, w kartonowym pudle oraz w całej przestrzeni bagażnika 40-latek przewoził łącznie prawie 6 700 paczek papierosów z ukraińskim znakami skarbowymi (133 580 sztuk). Gdyby trafiły do nielegalnego obrotu, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego cła i akcyzy wyniosłyby około 33 000 złotych - wylicza ppłk Zaborski.

Mężczyzna tłumaczył się, że papierosy kupił na jednym z katowickich targowisk i chciał sprzedać je w Czechach. Zgodził się jednak na przepadek ujawnionych papierosów na rzecz Skarbu Państwa i wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze.