Figurski i Wojewódzki zawieszeni za wypowiedź o prezydencie

Stacja Eska Rock zawiesiła Michała Figurskiego i Kubę Wojewódzkiego za dzisiejszą wypowiedź o prezydencie. - Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek - powiedział o nim Figurski na antenie.

W rozmowie z Gazeta.pl Michał Figurski potwierdził fakt zawieszenia i powiedział, że stacja nie poinformowała o żadnym terminie końcowym. - Zostaliśmy obaj zawieszeni na czas nieokreślony - powiedział. Twierdzi, że nie obraził prezydenta. - Ja grałem w skeczu kabaretowym - mówi w rozmowie z Gazeta.pl.

Program "Poranny WF" odbył się w następujący sposób: dziennikarze odgrywali scenkę, w której gdy Wojewódzki mówi po polsku "Lech Kaczyński", Figurski (grając tłumaczącego na angielski) mówi "small, retarded, stupid man called the president of Poland Lech Kaczyński" (mały, niedorozwinięty, głupi człowiek nazywany prezydentem Polski, Lechem Kaczyńskim).

Figurski obraził prezydenta Kaczyńskiego?

- Trudno taką wypowiedź ocenić inaczej, niż jako podłe pogwałcenie wszelkich zasad, jakimi powinni się kierować wszyscy uczciwi ludzie, także dziennikarze - powiedział tvp.info Andrzej Duda, minister Kancelarii Prezydenta.