Morderca Sharon Tate dziś: zobacz zdjęcia

Ujawniono zdjęcia Charlesa Mansona - zabójcy żony Romana Polańskiego. 74-letni dziś mężczyzna odsiaduje wyrok dożywotniego więzienia.

Zdjęcia skazańcom odsiadującym wyroku w więzieniach wykonuje się rutynowo. W minioną środę padła kolej na Charlesa Millesa Mansona. 74-letni mężczyzna od 1970 roku siedzi za zabójstwo 7 osób, w tym ciężarnej żony Romana Polańskiego. Ogorzała twarz, zarost. Na czole swastyka.

Manson odbywa swój wyrok w kalifornijskim więzieniu stanowym Corcoran. W roku 2012 będzie mógł po raz kolejny starać się o przedterminowe zwolnienie.

Wstrząsająca zbrodnia w Beverly Hills

8 sierpnia 1969 r. wieczorem sekta seryjnego mordercy Charlesa Mansona włamała się do jej willi w Beverly Hills w Kalifornii i zamordowała wszystkie osób, które tam przebywały. Sharon Tate zmarła w wyniku ran zadanych nożem oraz utraty krwi. Była w ósmym miesiącu ciąży.

Sprawcy mordu zbiegli, ale udało się ich złapać dzięki licznym śladom, które zostawili na miejscu zbrodni.

Natchnienie dla artystów?

Manson większość życia spędził w więzieniu, skazywany za drobne przestępstwa (kradzieże, wyłudzenia, stręczycielstwo).

Charles Manson stał się inspiracją dla rockowych artystów, którzy jak Henry Rollins korespondują z nim, poświęcają mu jak Lemonheads piosenki lub jak Guns 'n'Roses nagrywają jego własne utwory (Manson jest niespełnionym muzykiem).