Kolonia: z zawalonego budynku archiwum wydobyto ciało

W Kolonii służby ratownicze wydobyły ciało jednej z osób poszukiwanych po zawaleniu budynku. Gmach Miejskiego Archiwum Historycznego runął we wtorek po południu, powodując zawalenie dwóch sąsiednich budynków.

To właśnie w jednym z nich mieszkali dwaj poszukiwani. Ciało, najprawdopodobniej jednego z nich, wydobyły około czwartej nad ranem ekipy ratunkowe. Zostało ono przewiezione do zakładu medycyny sądowej w Kolonii w celu identyfikacji.

Na trop ciała przysypanego pod gruzami wpadł specjalnie szkolony pies, z którego pomocy korzystają ratownicy Czerwonego Krzyża i strażacy. Rzecznik straży pożarnej w Kolonii powiedział, że akcja będzie kontynuowana . Nie ma jednak szans, aby drugi z poszukiwanych mężczyzn przeżył, jeżeli znajduje się w ruinach zawalonych budynków. Od wtorku z miejsca katastrofy osiemdziesięcioma ciężarówkami wywieziono 15 ton gruzu.

Do tragedii doszło we wtorek wczesnym popołudniem . Przyczyny zawalenia budynku Miejskiego Archiwum Historycznego, mieszczącego zbiory dokumentujące dwutysięczną historię miasta, nie są znane. Prawdopodobnie przyczyną katastrofy były jednak prowadzone w pobliżu prace przy linii metra.