Ujawniono nagranie z monitoringu: ucieczka terrorystów po ataku na autokar

Pakistańska telewizja Geo ujawniła nagranie z monitoringu miejskiego, na którym - jak twierdzą dziennikarze - widać ucieczkę terrorystów - informuje BBC. Zamachowcy zaatakowali we wtorek autokar ze sportowcami ze Sri Lanki, którzy przyjechali do Pakistanu.

Nagranie pokazuje ucieczkę?

 

CCTV 'shows Lahore gunmen escape'

 

Załadował: ITN

Na nagraniu z monitoringu widać uciekających terrorystów - informuje telewizja Geo, która ujawniła wideo.

W pierwszej scenie widzimy mężczyznę podjeżdżającego na motorze. Podchodzą do niego dwie osoby. Cała trójka odjeżdża. Następnie widzimy trzy osoby. Co najmniej dwie z nich mają broń - komentuje BBC. Mężczyźni rozchodzą się w różnych kierunkach.

Zamach na autokar ze sportowcami

We wtorkowym zamachu niedaleko stadionu w Lahur zabito 6 pakistańskich policjantów oraz kierowcę. Kilku członków drużyny krykiecistów ze Sri Lanki zostało rannych.

- Najpierw był wybuch, później rozległy się strzały - mówił jeden z zawodników tuż po zamachu. - Pierwsze strzały usłyszeliśmy około 8:40, całe zdarzenie trwało koło piętnastu minut - relacjonuje Nadeem Ghauri, jeden z pakistańskich sędziów sportowych, który był świadkiem ataku. - Jechaliśmy za autobusem sportowców, nasz kierowca został postrzelony - dodaje.

Jak podaje BBC, policja podejrzewa, że w zamachu brało udział "maksymalnie 14 uzbrojonych mężczyzn". Dziś rano pakistańska policja poinformowała, że aresztowano kilku podejrzanych.