Michelle Obama wyznacza trendy

Biały Dom opublikował oficjalne zdjęcie Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. Michelle Obama pozuje na nim ubrana w czarną, elegancką sukienkę. Zdjęcie stało się tematem gorącego sporu: czy Pierwszej Damie wypada pokazywać się w stroju bez rękawów?

Na fotografii widzimy Pierwszą Damę USA w eleganckiej kreacji zaprojektowanej przez nowojorskiego designera Michaela Korsa. Czarna, prosta sukienka, a na szyi sznur pereł - zdaniem przedstawicieli świata mody ten wybór świadczy o "szyku i elegancji" pierwszej damy. Zdjęcie wykonał Joyce Boghosian.

Spór o rękawy

- To jej unikalny styl - komentuje reporterka amerykańskiego serwisu Politico. - Co za gracja - pisze brytyjski dziennik "Daily Mail".

Jednak odezwały się te głosy krytyczne. Część kolorowej prasy pisała o "odważnym odsłonięciu krągłych ramion". Inni wskazywali, że noszenie sukienki bez rękawów nie przystoi Pierwszej Damie. - To zbyt nieformalny strój - komentowali Amerykanie cytowani prze telewizję ABC.

Obama w Vogue'u

Większość zgadza się, że odważne w kroju, acz proste i eleganckie stroje jakie wybiera pani prezydent, przyczyniły się do tego, że niedawno trafiła na okładkę Vogue'a . Obama jest drugą w historii żoną prezydenta, która trafiła na okładkę czasopisma poświęconego modzie.