Warszawa: Protest w obronie Skowrońskiego

Około stu osób protestowało przed siedzibą radiowej Trójki w obronie Krzysztofa Skowrońskiego. We wtorek na stanowisku dyrektora programu zastąpiła go Magda Jethon.

Pod radiową "Trójką": Krzysiek, Krzysiek!

Do protestujących wyszedł Krzysztof Skowroński. Powiedział, że "Po 20 latach należą nam się wolne media". Skowroński szybko się pożegnał. "Musze się spakować" - tłumaczył.

W proteście przeciw odwołaniu Skowrońskiego z prowadzenia w Trójce swego programu zrezygnował Jerzy Jachowicz. - Nie mogę pogodzić się ze zwolnieniem ze stanowiska dotychczasowego szefa stacji Krzysztofa Skowrońskiego, dlatego, że nastąpiło ono z powodów politycznych - napisał w "Dzienniku".

Obrońcy Skowrońskiego argumentują, że Trójka pod jego kierownictwem stała się znów radiem dla młodej inteligencji, słuchalność programu znacznie ostatnio wzrosła, a Skowrońskiemu udało się przyciągnąć do programu wiele dawnych gwiazd, na przykład Wojciecha Manna. Przeciwnicy zarzucają mu uległość wobec rządzącego do niedawna radiem PiS. "Gazeta Wyborcza" niedawno pisała jak Trójka wysyłała wóz transmisyjny, by - w przeddzień emisji - nagrywać wywiad z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.