Rodzice do BBC: niepełnosprawna prezenterka straszy dzieci

Stacja BBC otrzymała co najmniej 25 oficjalnych skarg w sprawie niepełnosprawnej prezenterki brytyjskiego kanału CBeebies - informuje CNN. - Rodzice twierdzą, że Cerrie Burnell straszy najmłodsze dzieci - pisze "Daily Mail". Wielu Brytyjczyków nie kryje oburzenia: Te ataki są niewiarygodne!

Atak rodziców

30-letnia Cerrie Burnell urodziła się bez ręki. I zdaniem części rodziców nie powinna przez to prowadzić programów dla najmłodszych dzieci.

Po tym, jak Burnell została prezenterką kanału CBeebies, należącego do BBC, ataki były wyjątkowo ostre. Do stacji wpłynęło 25 oficjalnych skarg w związku z Cerrie - podaje CNN, przytaczając słowa rzeczniczki BBC. Rodzice protestowali także na forum CBeebies. Pojawiło się wiele wulgarnych postów, które trzeba było usuwać ze strony - pisze "Daily Mail". Jak dodaje dziennik, jeden z ojców napisał, że zabronił swojej córce oglądania programów z udziałem Cerrie Burnell, bo boi się, iż jego córka będzie miała koszmary.

Inny skarżył się BBC, że był zmuszony odbyć z dzieckiem rozmowę na temat niepełnosprawności. - To dobrze, że stałam się dla rodziców okazją do tego, by rozmawiać z dziećmi o ludziach niepełnosprawnych - komentuje Burnell, cytowana przez CNN. Prezenterka zapewnia, że nie zamierza przejmować się tego rodzaju krytyką.

"To niewiarygodne!"

W wiadomość o protestach rodziców wywołała oburzenie wśród wielu Brytyjczyków. Na forach pod tekstami na jej temat inni rodzice nie mogą uwierzyć, że Cerrie spotkała się z takimi atakami.

- To niewiarygodne. Nic dziwnego, że rośnie nam pokolenie dzieci, które nie znają prawdziwego życia - pisze na forum "Daily Mail" June. - Ci rodzice to ignoranci. Niepełnosprawność jest częścią naszego życia i powinniśmy mówić o tym naszym dzieciom - dodaje Mari. - Moja czteroletnia córka ją uwielbia! - przekonuje Mik.

Cerrie o krytycznych głosach rodziców:

 

Scandalo in USA: Cerrie Burnell accusata dai genitori

 

Załadował: dblane