Ponad 3 kilogramy amfetaminy nie trafi na rynek

Ponad 3 kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 70 tys. zł. nie trafi na rynek południowej Polski. Kurier i dwaj dilerzy wpadli podczas transakcji narkotykowej w zasadzkę, jaką przygotowali na nich w Stęszewie funkcjonariusze z CBŚ i policjanci z Poznania.

3 kg amfetaminy skonfiskowano | wideo

Zasadzkę na handlarzy przygotowano wczoraj rano na jednym z parkingów w Stęszewie koło Poznania. Właśnie tam, jak dowiedzieli się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego miało dojść do transakcji znacznej ilości narkotyków. Przez kilka godzin razem z poznańskimi policjantami obserwowali teren. Bacznie przyglądając się wszystkim wjeżdżającym na parking samochodom, w końcu zauważyli podejrzane auta, które na miejsce wjechały w kilkuminutowych odstępach.

W pierwszym samochodzie, za kierownicą policjanci rozpoznali kuriera z województwa mazowieckiego. Kiedy do jego pojazdu wsiadł kierowca drugiego auta, funkcjonariusze wkroczyli do akcji.

Zasadzka udała się- mężczyźni zostali zatrzymani podczas transakcji sprzedaży ponad 3 kilogramów amfetaminy. Razem z narkotykami zabezpieczone zostało także 15 tys. zł. W pobliskim lokalu zatrzymano również kolegę dilera, który czekał na finał narkotykowego handlu. Jak się okazało, odbiorcy pochodzili z południowej Polski i to tam miała trafić amfetamina.

W mieszkaniu zatrzymanego kuriera policjanci zabezpieczyli kilkaset woreczków do porcjowania narkotyków, jednostkę broni, trzy telewizory LCD prawdopodobnie pochodzące z kradzieży - o wartości ponad 15 tys. zł - oraz prawie 10 tys. zł w dolarach i euro.

Za posiadanie narkotyków i próbę wprowadzenia ich w obieg zatrzymanym mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Żołnierze razem z kolegami zabili nożem człowieka

Więcej o: