Jan Masiel - europoseł do zadań specjalnych

Jan Masiel, europoseł, który zasłynął relacjami na żywo z oblężonego przez terrorystów hotelu Taj Mahal w Indiach, jedzie w kolejną niebezpieczną podróż - tym razem do Pakistanu i Strefy Gazy - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.

Według strony internetowej TVP Info, poseł Masiel sprawami terroryzmu zainteresował się po przeżyciu zamachów w Bombaju.

Dziś rozpoczyna się wizyta europosła w Pakistanie. Masiel pojechał tam, tak jak do Indii, z delegacją europarlamentu. - To rutynowy wyjazd, typowy w kontaktach międzyparlamentarnych, ale chcę go wykorzystać do poruszenia z moimi rozmówcami sprawy polskiego geologa zamordowanego w Pakistanie - zapewnia w rozmowie z tvp.info Masiel.

Na wizycie w Pakistanie Jan Masiel nie ma zamiaru poprzestać. Już w środę, po powrocie z Islamabadu europoseł leci do Strefy Gazy. - To nieoficjalna wizyta. Leci na nią kilkunastu europosłów. Chcemy się przyjrzeć jak wygląda sytuacja po stronie palestyńskiej. Mamy jednak też zaplanowane spotkania z władzami Izraela - dodaje.

Deputowany przyznaje, że rodzina nie popiera jego zainteresowania sprawami terroryzmu. - Odradzali mi te wyjazdy, ale ja się nie wahałem - mówi Masiel. Jego zdaniem, europarlament nie naraża życia posłów. Na dowód tego przypomina: - Planowany był też wyjazd do Iraku, ale uznano, że jest tam zbyt niebezpiecznie i delegacje odwołano.