Michael Jackson wraca na scenę

Nazwany królem muzyki pop Michael Jackson planuje powrót na scenę. Seria koncertów w Londynie ma mu przynieść dochód w wysokości 45 milionów funtów, czyli blisko 240 milionów złotych.

50-letni gwiazdor prowadzi poufne rozmowy na temat organizacji nawet trzydziestu występów na londyńskiej O2 Arena, która może pomieścić 20 tysięcy widzów. Każdy z koncertów jest wstępnie wyceniany na półtora miliona funtów, a bilety dla VIP-ów mogą kosztować nawet po tysiąc funtów. Decyzja ma zostać ogłoszona w najbliższych tygodniach.

Michaelowi Jacksonowi z pewnością przydadzą się pieniądze, bowiem muzyk ma do spłacenia poważne długi. Gwiazdor w ostatnich latach borykał się z wieloma problemami - w 2005 roku sąd oczyścił go z zarzutów o molestowanie seksualne dziecka. Do tego media informowały o ciężkiej chorobie Jacksona i nadużywaniu przez nie go leków, co nie pozwalało mu występować na żywo. Jego przedstawiciele zapewniają jednak, że Michael jest gotowy na powrót.

O zorganizowanie powrotu Jacksona z Londynem, rywalizują miasta amerykańskie. Jednak on sam wybierze najprawdopodobniej Europę, gdzie cieszy się w dalszym ciągu dużą popularnością.