Odwołany koncert gwiazdy, czyli Maria Awaria

W sobotę we wrocławskim klubie WZ miała wystąpić Marysia Peszek. Koncert w ostatniej chwili został odwołany. Powód? Zbytnia zbieżność w czasie z koncertem Peszek na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Na stronie klubu WZ można znaleźć informację, że występ jednej z najpopularniejszych obecnie artystek w kraju na pięć dni przed terminem odwołał jej menedżer Adam Ślesik. Zapytaliśmy go o powód decyzji. - Z wrocławską publicznością spotkamy się za miesiąc na PPA - odpowiada zwięźle Ślesik.

Michał Juzoń, producent PPA: - W branży muzycznej istnieje niepisany zwyczaj, że jeśli kontrakt jest już podpisany, menedżerowie nie organizują kolejnego koncertu danego artysty w tym samym mieście w tak krótkim czasie. Nie potrzeba tu żadnych paragrafów, tak po prostu postępują dżentelmeni.

Ślesik: - O podpisaniu umowy z PPA poinformowałem organizatora trasy odpowiednio wcześniej. Miał czas, żeby podjąć decyzje o ewentualnym odwołaniu koncertu w WZ bez żadnych nieprzyjemności.

Organizatorem trasy, która obejmowała niedzielny występ w klubie WZ, jest Bogdan Żołądkiewicz z łódzkiego Centrum Informacji Kulturalnej. Twierdzi, że jeszcze kilka dni temu nic nie wiedział o obecności Peszek na PPA: - Działania promocyjne rozpocząłem miesiąc temu. O kontrakcie z PPA dowiedziałem się dosłownie przed paroma dniami, i to od menedżera klubu.

Za imprezy we wrocławskim klubie odpowiada Przemysław Amerek: - To jakieś kuriozum. Gdyby nie zadzwonił do mnie Michał Juzoń z PPA z pytaniem, czy rzeczywiście gra u nas Peszek, o odwołaniu koncertu dowiedziałbym się chyba dopiero w jego dniu.

W ośmioletniej historii klubu tylko raz zdarzyło się odwołanie koncertu. Zdecydował o tym sam artysta ze względu na nikłą sprzedaż biletów. W przypadku koncertu Peszek bilety sprzedawały się świetnie, a frekwencja zapewne dorównałaby tej z listopada ubiegłego roku, gdy słuchało jej ponad tysiąc osób.

- Menedżer artystki i organizator trasy nie mogą się dogadać, ale ludzi ten spór guzik obchodzi, bo w świat idzie wiadomość, że to w naszym klubie impreza nie wypaliła - denerwuje się Amerek z WZ.

Wszyscy, którzy kupili bilety na koncert, mogą je zwrócić w punktach sprzedaży.

W niedzielę we wrocławskim klubie WZ miała wystąpić Maria Peszek. Koncert w ostatniej chwili został odwołany, bo artystka za miesiąc śpiewa na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Czy to dobry powód, by koncert odwołać?