12-letnia obrończyni życia gwiazdą YouTube

- A gdybym ci powiedziała, że właśnie w tej chwili ktoś wybiera czy masz żyć, czy umrzesz? - pyta 12-letnia Lia z USA. Film zamieszczony w serwisie YouTube w ciągu tygodnia obejrzało ponad 122 tysiące internautów - pisze "Fronda".

12-Lia z Toronto przygotowała swój 5-minutowy występ wideo na szkolny konkurs. Mimo początkowego sprzeciwu ze strony matki oraz nauczycieli, którzy odradzali jej podejmowanie się tak trudnego i kontrowersyjnego tematu, dziewczynka pozostała przy swoim pomyśle. Przedstawiła go tak przejmująco, że wygrała szkolny konkurs, a wideo zamieszczone na YouTube stało się hitem.

- A gdybym Ci powiedziała, że wybór ten nie jest oparty na tym, co potrafisz, lub czego nie potrafisz zrobić, co zrobiłeś w przeszłości lub możesz zrobić w przyszłości? A gdybym ci powiedziała, że nie możesz nic na ten wybór poradzić? Uczniowie i nauczyciele. Tysiące dzieci właśnie w tej chwili są w takiej sytuacji. Ktoś wybiera, nawet ich nie znając, czy mogą żyć, czy mają umrzeć. Tym kimś są ich matki. A tym wyborem jest aborcja - mówi w nagraniu dziewczynka.

Mama dziewczynki przyznaje, że wybór tematu był dla niej zaskoczeniem - Nie należymy do ludzi pikietujących przed klinikami aborcyjnymi. To było coś w głębi serca córki, co sprawiło, że z pasją zaangażowała się właśnie w ten temat. Rozśmieszają mnie komentarze na youtube typu: Założę się, że to jej matka ją zmusiła do wyboru tego tematu - Nie, ja właśnie starałam się ją nakłonić do zmiany tematu! A jednak to tylko pobudziło jej pasję i skłoniło do solidnego przebadania zagadnienia aborcji.

Więcej na stronie "Frondy"