Narkotyki w... kabinie pilota

Brytyjska policja aresztowała 15 osobową załogę rejsowego samolotu linii South African, która próbowała przemycić pięć kilogramów narkotyków o wartości ponad miliona złotych. To już drugi taki przypadek, kiedy załoga afrykańskich linii próbuje wwieźć narkotyki do Wielkiej Brytanii.

Cała piętnastoosobowa załoga rejsowego samolotu South African Airways trafiła do więzienia po tym, gdy w jednej z toreb należącej do załogi, znaleziono 5 kilogramów kokainy.

Odkrycia dokonali funkcjonariusze brytyjskiej służby granicznej United Kingdom Border Agency, niedługo po wylądowaniu maszyny na lotnisku Heathrow.

W tej chwili trwają przesłuchania personelu samolotu - donosi Sky News.

To nie pierwszy taki przypadek związany z liniami z południowej Afryki - 21 stycznia aresztowano załogę, która w trzech torbach próbowała przewieźć kokainę oraz marihuanę wartą ponad 1,5 miliona złotych.

Dziennikarze pytali jak to możliwe, że dwie różne załogi tych samych linii lotniczych zostały zatrzymane pod identycznymi zarzutami, w tak krótkim czasie. - To bardzo, bardzo dziwne - przyznał rzecznik brytyjskiego departamentu celnego. - Byliśmy zaskoczeni po raz drugi znajdując narkotyki - dodaje.

Władze South African Airways odmawiają komentarza. Samoloty na pokładzie, których znaleziono narkotyki regularnie przemierzają trasę Johanesburg - Londyn.