Środa: Spotkanie Donald Tusk - Jarosław Kaczyński

W środę o 18.00 prezes PiS spotka się w Kancelarii Premiera z Donaldem Tuskiem. Jarosław Kaczyński - przyjął zaproszenie, jakie skierował do niego szef rządu - powiedział rzecznik PiS Adam Bielan. W przyszłym tygodniu Donald Tusk ma też rozmawiać z prezydentem.

Rozmowa ma dotyczyć przede wszystkim spraw bieżących, czyli kryzysu gospodarczego. - Chcemy konkretnej rozmowy - mówi portalowi Gazeta.pl Adam Bielan - Ogólne wystąpienia premiera znamy z konferencji prasowych - dodaje.

Adam Bielan przypomniał, że Donald Tusk rozmawiał już z Jarosławem Kaczyńskim na tematy gospodarcze, ale głównie o rządowej propozycji wprowadzenia w Polsce euro w 2012 roku. Jednak, zdaniem rzecznika PiS, jest to już termin nierealny, co - jak powiedział - miał przyznać publicznie wicepremier Waldemar Pawlak jak i sam Donald Tusk.

"Chcemy rozmawiać o kryzysie w lutym"

Według Bielana środowe spotkanie ma dotyczyć spraw doraźnych - My chcemy rozmawiać o kryzysie w lutym - podkreśla. Szczegółowych propozycji PiS dla rządu Adam Bielan nie ujawnia, choć przypomina, że sprawy gospodarcze były głównymi tematami niedawnego kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik PiS liczy, że rząd "przychylnie" potraktuje rady opozycji - Nie chwaląc się, gdy rządziliśmy, wyniki mieliśmy lepsze - mówi Adam Bielan.

Rozmowa z Jarosławem, rozmowa z Lechem

Rozmowa o kryzysie z Jarosławem Kaczyńskim to nie koniec przyszłotygodniowych spotkań Donalda Tuska. Sprawom ekonomicznym ma być też poświęcone spotkanie z prezydentem. Lech Kaczyński zapowiedział, że w przyszłym tygodniu chce zobaczyć się z premierem, a rozmowa będzie dotyczyć szukania oszczędności w poszczególnych resortach gabinetu premiera. Według ministra w Kancelarii Prezydenta, Władysława Stasiaka, Lech Kaczyński chce, między innymi dowiedzieć się jakie zadanie nie będą realizowane w związku z ograniczeniami wydatków. Na ostatnim posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła projekt oszczędności na łączną kwotę 19,7 mld zł.