Bill Gates wypuścił rój komarów na konferencji. "Nie tylko biedni mogą umierać na malarię"

Bill Gates - potentat komputerowy i jeden z najbogatszych ludzi na świecie w czasie konferencji technologicznej wypuścił ze słoika rój komarów. Zdziwionym uczestnikom powiedział, że "nie tylko biedni mogą umierać na malarię". Jak później tłumaczył, chciał zwrócić uwagę na problem epidemii przenoszonej przez ukąszenia owadów. Malaria jest jedną z najczęściej występujących chorób w Afryce.

Do niecodziennego wydarzenia z udziałem szefa Microsoftu doszło na konferencji technologicznej w kalifornijskim mieście Long Beach. W trakcie wykładu Gates wypuścił ze słoika rój komarów. Zdziwionej publiczności powiedział: "Nie tylko biedni ludzie mogą umierać na malarię". Występ Gatesa wywołał popłoch wśród uczestników. Po chwili Gates zapewnił, że latające w sali owady nie przenoszą malarii. Tłumaczył, że chciał w ten sposób zwrócić uwagę na problem epidemii, która dotyka głównie mieszkańców Afryki. Każdego roku z powodu malarii umiera ponad milion ludzi.

Właściciel Microsoftu apelował do uczestników konferencji, by wsparli jego fundację, która zajmuje się walką z chorobą. - Co roku więcej pieniędzy jest wydawane na lekarstwa przeciwko łysieniu niż na szczepionki przeciwko malarii - stwierdził.

Fundacja Melindy i Billa Gatesów przeznaczyła na walkę z malarią ok. 1,5 miliarda dolarów.