Zamordował żonę, bo zmieniła opis na Facebooku

Mężczyzna zamordował żonę, z którą pozostawał w separacji, bo zmieniła swój status w portalu społecznościowym na "singielkę" - pisze "The Times".

Sąd uznał 41-letniego Edwarda Richardsona winnym morderstwa. 12 mają ubiegłego roku mężczyzna zasztyletował żonę w domu jej rodziców w Staffordshire. 26-letnia fryzjerka Sarah Richardson zginęła, bo jej mężowi, z którym pozostawała w separacji, nie spodobało się, że w opisie swojego profilu na Facebooku zmieniła swój stan cywilny z mężatki na pannę.

Rozwścieczony brakiem odpowiedzi na telefony i wiadomości Richardson - stolarz z Biddulph - włamał się do domu rodziców żony, rozbijając szybę w drzwiach frontowych. W ataku szału rzucił się na kobietę w sypialni, z nożem w ręku, a następnie próbował odebrać sobie życie.

Po wyroku sądu rodzice zamordowanej kobiety opublikowali oświadczenie: "Brak słów, żeby opisać jak śmierć Sarah i okropny sposób, w jaki zginęła, wpłynęły na nasze życie. Tak bardzo nam jej brakuje. Sarah była najwspanialszą córką, o jakiej można marzyć. Była szczera, lojalna, słodka. Wszyscy ją kochali."

Przeczytaj także: Taksówkarz przez 16 miesięcy polował na kobiety.