Sprzedali ponad kilogram heroiny

Policjanci z Łodzi zatrzymali cztery osoby trudniące się handlem heroiną. Grupa rozpracowywana była kilka miesięcy. Działali od 2006 roku. Narkotyki trafiały do Łodzi z Warszawy.

W skład grupy dilerów wchodziła 21-letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku 23, 25 i 31 lat.

21-latka została zatrzymana 8 stycznia, gdy wracając z Warszawy wysiadła z pociągu na dworcu Łódź-Widzew. W torebce miała 100 gramów heroiny. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie jej zarzutów wprowadzenia do obrotu 390 gramów narkotyku.

Tydzień później policjanci zatrzymali pozostałych członków grupy, którzy po "towar" pojechali do Warszawy wypożyczonym samochodem. Sprawcy wpadli po powrocie do Łodzi. Mężczyźni nieudolnie usiłowali rozsypać i wyrzucić narkotyki. Posiadali przy sobie blisko 50 gramów heroiny i 0,16 grama marihuany.

Z ustaleń wynika, że 23 i 25 letni pasażerowie zajmowali się handlem a 31-latek pomagał w przestępczym procederze jako kierowca. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Pozostałym dwóm zatrzymanym przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu 900 gramów heroiny. Sąd tymczasowo aresztował ich na trzy miesiące.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że grupa działała od stycznia 2006 roku. W tym czasie stałym i zaufanym klientom sprzedała 1290 gramów heroiny. Czarnorynkowa wartość narkotyku, łącznie z zabezpieczonymi 150 gramami, wynosi blisko 300 tysięcy złotych.

Kobieta i kierowca byli już w przeszłości karani za przestępstwa narkotykowe. Pozostali dwaj mężczyźni odpowiadali za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowiedzą za recydywę. Grozi im do 15 lat więzienia.

W sprawie przewidywane są zatrzymania kolejnych osób.

Serwis policyjni.pl poleca: Pazika pilnowała inna zmiana niż Kościuka

Więcej o: