Awaryjne lądowanie helikoptera po zderzeniu z ptakiem

W helikopter medyczny lecący do szpitala w Arkansas uderzył ptak. Zwierzę wybiło dziurę w kadłubie maszyny i zmusiło pilota do lądowania.

Helikopter wracał ze szpitala w Memphis w stanie Tennessee, do którego przetransportował pacjenta. W około godziny 18.15 czasu miejscowego w maszynę uderzył ptak.

Pilot podjął decyzję o jak najszybszym lądowaniu. Udało mu się posadzić helikopter na ziemi bez większych problemów choć w trakcie zderzenia doznał lekkich obrażeń. Pozostałym członkom załogi nic się nie stało.

W trakcie lądowania pilot maszyny został lekko ranny, pozostali członkowie załogi wyszli ze zderzenia bez szwanku. Służby federalne prowadzą dochodzenie w sprawie wypadku.

Na nagraniu wideo zrobionym zaraz po lądowaniu przez dziennikarza CNN widać dużego ptaka częściowo wystającego z potężnej dziury wybitej z przodu pojazdu.

Do zdarzenia doszło zaledwie dwa dni po lądowaniu awaryjnym Airbusa A320. Wkrótce po starcie maszyna zderzyła się z kluczem ptaków i straciła oba silniki. Pilot był zmuszony wodować samolot na rzece Hudson.