Zabił kwas pruski?

Prawdopodobnie zatrucie silnie toksycznym związkiem chemicznym było przyczyną śmierci dwóch mężczyzn z Międzychodu k. Iławy.

Ich zwłoki znaleziono w jednym z mieszkań. Strażacy zostali wezwani do zdarzenia ok. godz. 4 nad ranem. Na miejscu znaleźli ciała dwóch mężczyzn. - Nadpalona była część łóżka i podłogi - mówi Robert Sawicki, rzecznik iławskiej komendy straży pożarnej. - Mogło dojść do zaprószenia ognia. W wyniku spalania takich materiałów powstaje cyjanowodór, który zabił mężczyzn.

Sawicki dodaje, że strażacy raczej wykluczają zatrucie czadem.

- Wykonane pomiary nie wykazały w powietrzu tlenku węgla. Zimny był też piec - zauważa Sawicki.

Wybuchła butla z gazem

Dach na głową straciło pięć rodzin mieszkających w Brzostkowie pod Bartoszycami. Doszło tam do pożaru, którego przyczyną był wybuch butli gazowej. - Na szczęście nie potwierdziły się informacje, z których wynikało, że wewnątrz budynku miała przebywać przed wybuchem kobieta z dzieckiem - mówi Andrzej Bogacz, rzecznik bartoszyckiej straży pożarnej. - Spalił się dach łącznie z drewnianą konstrukcją stropu.

Student miał pobić

Olsztyńscy policjanci zatrzymali podejrzanych o brutalny napad w sierpniu 2008 r. na terenie ogródków działkowych przy ulicy Sikorskiego. Do przebywającego w jednej z altanek starszego mężczyzny przyszedł znajomy z kolegą, by wypić alkohol. Właściciel posesji odmówił, gdyż nie miał pieniędzy. To nie spodobało się gościom i dlatego pobili dotkliwie mężczyznę, którego na dodatek okradli. Podejrzani to Mariusz J. i o rok starszy Maksim O. Pierwszy to student historii jednej z olsztyńskich uczelni, drugi bezrobotny. Obaj przebywają w areszcie. Grozi im 12 lat pozbawienia wolności.