Pedofil wygrał pół miliona w loterii... dla ofiar pedofilii

Alec Ahsoak, dwukrotnie skazywany za przestępstwa seksualne pedofil, wygrał pół miliona dolarów w loterii dla... ofiar przestępstw seksualnych. - To przykra ironia, że wygrał akurat on - mówi organizatorka konkursu i dodaje: nagrodę dostanie, bo nie mamy podstaw prawnych żeby było inaczej.

Razem Przeciwko Gwałtom w Anchorage (największe miasto stanu Alaska) to grupa wolontariuszy, która wspiera ofiary takich przestępstw i to ona wpadła na pomysł zorganizowania loterii. Nancy Haag, szefowa grupy, chciała zorganizować konkurs, który pomógłby ofiarom przestępstw seksualnych. Alaska ma bowiem - według danych FBI - najwyższy współczynnik gwałtów na jednego mieszkańca w całych Stanach Zjednoczonych.

Gdy ujawniono tożsamość zwycięzcy, lokalna telewizja KTUU-TV dotarła do jego kartoteki kryminalnej. Ku przerażeniu organizatorki okazało się, że w 1993 i 2000 roku został on skazany za molestowanie dzieci.

Loteria była zrobiona w ramach "Lucky Times Pull Tabs", czyli dużego totalizatora działającego w całym kraju. Jego szef Abe Spicola rozmawiał z "Anchorage Daily News" i poinformował, że Alec Ahsoak "kupi za pieniądze dom i powiedział, że część podaruje Bogu i na cele charytatywne".

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie finał tej historii - powiedziała Nancy Haag CNN.