Piraci z ''Sirius Star'' utonęli wraz z okupem

Sześciu somalijskich piratów utonęło w trakcie opuszczania pokładu saudyjskiego tankowca ''Sirius Star''. Wraz z nimi utonęła część wypłaconego im okupu.

- Sześciu naszych chłopców zginęło na morzu podczas powrotu na ląd z pokładu saudyjskiego supertankowca - potwierdził w rozmowie z dziennikarzami AFP rzecznik piratów Mohamed Said. Piracka łódź przewróciła się gdy ostatni piraci opuścili pokład ''Sirius Star''.

- Mała łódź na której pokładzie znajdowali się zabici, oraz osiem innych osób, które udało się uratować, była przeciążona i poruszała się bardzo szybko - powiedział Said. Dodał też, że z relacji ocalałych piratów wynika, że śpieszyli się z obawy przed ewentualnym pościgiem.

Na pokładzie łodzi znajdowała się też część wypłaconego piratom okupu. 300 tysięcy dolarów utonęło wraz z morskimi rabusiami.

- Piraci na pokładzie łodzi byli bardzo szczęśliwi z powodu okupu, trochę wystraszeni obecnością obcych okrętów i płynęli zbyt szybko - podkreślił Mohamed Said - To dla nas prawdziwa tragedia - dodał.